Nasze psy Szczenieta E-mail
Wystawy
Wyhodowane w Maximus Kennel Wzorzec rasy Historia rasy Linki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie mamy szczeniąt.

 


Jeśli jesteś zainteresowany szczenięciem z naszej hodowli, prosimy najpierw, zanim wyślesz maila czy zadzwonisz, zapoznać się z poniższą informacją:

  • Nie sprzedajemy i nie zamierzamy sprzedawać szczeniąt czy dorosłych psów.
  • Dożyliśmy czasów, gdy hodowla zamiast być sztuką, stała się rzemiosłem i mnożone jest wszystko, co ma 4 łapy, ogon i na drzewo nie ucieka. Nie odpowiada nam ten sposób "hodowania" i nasze psy nie będą brały w tym udziału. Naszy psy są dla nas zbyt ważne i zbyt duże miejsce zajmują w naszym życiu, żebyśmy patrzyli jak obraca się w niwecz praca hodowlana zarówno nasza, jak i tych, co byli przed nami.
  • Nie rozmnażamy psów tylko po to żeby sprzedawać i tym samym zaspokajać popyt. Mioty rodzą nam się na tyle rzadko (raz na kilka lat), że mamy dla nich domy u rodziny i przyjaciół i nie musimy sprzedawać ich obcym ludziom.
  • Jeśli nie masz doświadczenia w utrzymaniu psów tej rasy i nie przeprowadziłeś rozeznania na temat rasy, prosimy, nie kontaktuj się z nami. To nie są psy dla każdego, i tak zbyt wiele z nich znajduje się w nieodpowiednich rękach.
  • Bardzo cenimy sobie tradycyjny charakter kolejnych pokoleń wyhodowanych przez nas psów, ich temperament, determinację, inteligencję i odwagę i dlatego mamy świadomość, że nie będą one szczęśliwe i spełnione w rękach Ziutka Kowalskiego, który szuka papuśnego, pokaźnego "red noska" do ozdoby ogródka czy lansu po dzielni. Ani Ziutek Kowalski nie będzie z żadnym z naszych psów szczęśliwy, ani tym bardziej one z nim. Nasze psy mają w życiu coś więcej do roboty niż tylko jeść, spać, defekować i pozować do zdjęć.
  • Mamy przyjemność posiadać już 4 pokolenie psów pracujących i osiągających na arenie międzynarodowej wyniki w sporcie i w tym kierunku prowadzimy z pokolenia na pokolenie dobór hodowlany. Kolor nosa czy sierści jest ostatnią rzeczą na jaką zwracamy uwagę, a właściwie, to wcale nie przywiązujemy wagi to takich bzdur. Selekcjonujemy kolejne pokolenia pod kątem naszych preferencji sportowych i mamy pełną świadomość, że psy z ich możliwościami muszą pozostać w rękach osób doświadczonych i obytych w prowadzeniu psów pracujących, a nie marnować się siedząc w kojcu, biegajac przez 10 lat wciąż w tym samym ogródku, czy gnić całe życie na kanapie.
  • Może kiedyś, jeśli ilość urodzonych w jakimś miocie szczeniąt przerośnie nasze oczekiwania, zdecydujemy się na wydanie jakiegoś psa na zasadzie warunku hodowlanego czy np. umowy użyczenia (be przeniesienia prawa własności), żeby zapobiec jego pokątnemu i nie akceptowanemu przez nas mnożeniu. Na razie jednak nie mamy takiej potrzeby i nie zanosi się, żeby w najbliższym czasie to się zmieniło.
  • NIE KOPIUJEMY PSOM USZU. Prosimy nie pytać, jak, gdzie i za ile można to zrobić, ponieważ nie udzielamy informacji na ten temat.